Zenski uklad rozrodczy onet

Witam serdecznie w pozostałym artykule, w którym przyjrzymy się strukturze ludzkiego ciała. W nowoczesnym krótkim tekście poznamy tajemnice żeńskiego układu rozrodczego i dowiemy się, kiedy on podejmuje. Zapraszam do pozycji.
Z opieki na zajęcie rozmieszczenia, żeńskie płciowe narządy liczy się na fizyczne a wewnętrzne. Do tych nowych zaliczamy, kiedy ważna się domyślać, jajowody, jajniki, pochwę, oraz macicę. Zdecydowanie dobrze jest jednak narządów zewnętrznych, to nie będziemy się im patrzyć zbyt szczegółowo.
Jajowodem nazywamy przewód, którego średnia długość ma około jedenastu centymetrów. Biegnie on od rogu macicy do jednego jajnika. Ponieważ osoba ma dwa jajniki, występują i dwa jajowody. Niestety, coraz częściej spotyka się w nowoczesnych czasach nowotwór tego przewodu. A właśnie istotne jest, aby wykonywać regularnie badanie wskazywane sono (badanie drożności jajowodów).
Jajniki są gonadami, czyli narządami o odpowiedniej prac do męskich jąder. Dostarczają one komórki jajowe, których celem bycia, jest pokrycie za pomocą męskiego plemnika. Jajnik ma zazwyczaj kształt spłaszczonej elipsoidy. Jego ogromna masa wynosi jeden dekagram.
Macica jest członkiem, w jakim realizuje się rozwój embrionalny dziecka. Ma kształt dopuszczony do gruszki. Kobieta, jaka nie była więcej szansy narodzić dziecka, ma macicę o długości około siedmiu centymetrów i wielkości czterech w najdalszym miejscu. Masa narządu nie powinna przekraczać siedemdziesięciu pięciu gramów.
Ostatnim narządem, jaki właśnie opiszemy, jest pochwa. To mięśniowo-błoniasty przewód, bardzo podatny. Łączy macicę z przedsionkiem pochwy, czyli częścią sromu. Toż do niej dostarczane jest nasienie. Pochwa obejmuje męskie prącie podczas kopulacji.
To końcu, jeśli chodzi o żeńskie narządy rozrodcze. Do obejrzenia w innym artykule.