Zapobieganie pozarom ppt

Wybuch pożaru to jedno spośród obecnych zagrożeń, na które należy być dosyć przygotowanym. Ogień jest wysoce groźnym żywiołem, zaś jego duże powtarzanie się, potrafi zaskoczyć nawet najbardziej obeznanych z nim strażaków. Systemy zabezpieczenia przed ogniem są podstawę wyposażenia każdego domu. Zagrożenie pożarowe zupełnie nie powinno być lekceważone. Jednak dobre zaopatrzenie w aparaty do wojny z pożarem mogą być słabym środkiem zapobiegawczym.

Równie ważne jest podobne przeszkolenie. Walka z ogniem wymaga umiejętności oszacowania jego charakterze, charakterystyki przedmiotu, który płonie i dobrego dobrania środka, którego projektem będzie zwalczenie płomieni. Nie wszystek ogień, zamyka się tym samym sposobem. W pewnych przypadkach jedyną możliwością skutecznego przeciwdziałania obracaniu się ognia jest gaszenie parą.

Para gaśnicza – steam fire extinguishing
Steam fire extinguishing to para gaśnicza, która posiada być znacznie silne właściwości zwalczające płomienie, a nie zawsze zapewne żyć kierowana. Ze względu na prosty niski ciężar właściwy, absolutnie nie pewno żyć praktyczna jako sposób gaśniczy wykorzystywany do konfrontacje z ogniem na prawdziwej przestrzeni. Niski ciężar powoduje, że w takich okolicznościach, para nie osiągnie swoich gaśniczych właściwości. Idealnie za, to, sprawdzi się do gaszenia pożaru w niskich i zamkniętych pomieszczeniach. Ich pojemność nie powinna przekraczać 500 metrów sześciennych. Często jest używana do zabezpieczenia przeciwpożarowego na statkach, przepompowniach, przy gaszeniu kotłów wulkanizacyjnych czy pożarach w suszarniach drewna. Sprawdzi się również przy gaszeniu pożaru cieczy, pod warunkiem jednak, że temperatura ich zapłonu, przekracza barierę sześćdziesięciu stopni.
Gaszenie parą dodatkowo jego efektywność zależy od temperatury zapłonu cieczy i gazów. Im szersza ona będzie, tym znaczniejszą skuteczność zapewni gaszenie. Technologia ta, działa dzięki zastosowaniu mechanizmu, którego końcem jest ważne minimalizowanie stężenia tlenu, aż do poziomu, w którym proces spalania zatrzymuje się niemożliwy. Najważniejszym aspektem istnieje przecież konieczność stosowania tej technik do gaszenia pożarów jedynie w mieszkaniach zamkniętych.