Witaminy przed planowana ciaza

W terminie, kiedy staramy się z naszym partnerem o dziecko, każdy dzień jest niemożliwym liczeniem na radosną nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i dokonały go, aby jak najszybciej powiadomić rodzinę oraz przyjaciół o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często zdarza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe tanie w aptece. Ich istnienie jest bowiem bardzo naturalne. Liczy na wykryciu hormony HCG (tworzonego w sukcesu spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo przystępne w eksploatacji a dodatkowo bardzo przyjemne, dlatego należy je wiązać zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może występować z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak jedno jak jakichś nowych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych również nie należy używać po upływie czasu ważności. To skoro jego prace potrafią stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na skutek testu ciążowego nie lecz jego odpowiednie zrobienie i odczekany godzina od czasu ewentualnego zapłodnienia. Znane są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w sprawie powinny raczej zgłosić się do lekarza, bowiem w ich sukcesu test może dochodzić ciążę, do jakiej tak naprawdę nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego zrealizowaniu, wyszedł ujemny. Że toż znaczyć, że doszło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ najprawdopodobniej stanowisz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie mocna znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie jeden ważny punkt: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natury, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by posiadać dłuższą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy dbać o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do specjalisty i spełnić dodatkowe badania. Ale w razie pomyłek, najczęściej daje się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie i na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą wpaść w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.