Uziemienie film

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym elementem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi a kolejnych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny montuje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie przychodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi zjawiskami. Zapłony, pożary, i nawet wybuchy to dość realne niebezpieczeństwo, którego świadomość jest każdy zdrowo myślący gość oraz przedsiębiorca w części.

Tutaj z pomocą przychodzą nam mechanizmy i sposoby uziemień elektrostatycznych. Ich dzieło w istocie prowadzi się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do punktu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na targu istnieje duża część ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, dawane w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy umożliwiają zarówno na monitorowanie uziemienia w terminie rzeczywistym. W powiązaniu z własnymi urządzeniami potrafią nie doprowadzać do dozowania towaru czy pracy nad nim w przypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką opcję, zamykając zawór czy wlew, co stanowi ważne w przypadku awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego standardu rozwiązania często przyjmuje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do wszelkiego ograniczenia proces nakładania się powierzchni materiałem. Pewno wtedy stworzyć warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Dotyczy wówczas nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.