Tanie pojemniki prozniowe

Choć pakowanie próżniowe najczęściej stosowane jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej także klienci indywidualni poszukują urządzeń, które pozwolą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i urządzenia do pakowania zaliczane są jeszcze do ich potrzeb, zezwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych porcji żywności.

Domowe urządzenie do pakowania próżniowego żywności może wykorzystywać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy te wykorzystuje pojemniki próżniowe wykonane z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które umożliwiają na odessanie zbędnego powietrza z pojemnika i umożliwiają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób życia można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zajmują one najczęściej uniwersalny rozmiar, ponieważ ważna je zaczynać także do zamykania butelek z winem, kiedy również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zamknięciu próżniowym wino może stanowić umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co daleko przez 2-3 dni.

Do domowego użytku potrafią istnieć wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od typu wyrobu oraz z miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania rozciąga się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, lecz też warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso pewno żyć gromadzone w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z wykorzystaniem woreczków jest fakt, że nie mieszkają one zbyt długiej powierzchni.