Sztuczne zaplodnienie u psow

Chęć założenia rodziny często miesza się nie jedynie z podjęciem uchwały o małżeństwie, jednak a z pasją posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przypadkach z nowych przyczyn przejawia się to ciężkie i należy rozpocząć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Potrafi to żyć np. niedrożność jajowodów, problemy z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjalisty nie są w kształcie wskazać przyczyny niepłodności natomiast tymże jedynym wdrożyć dobrych metod jej działania. Kiedy inne formy zapłodnienia zawiodą, pary określają się zwłaszcza na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które dokonuje się poza układem rozrodczym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Z ostatniego typu rozwiązania często więc korzystają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do naturalnego zapłodnienia. Metoda ta daje jeszcze wiele kontrowersji, tylko dla wielu par chcących mieć potomstwo jest unikalnym rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że określając się na taką formę należy ustalić lub będziemy używać z nasienia swojego męża czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę idealną możliwość. Pierwsza randka u lekarze połączona jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie dokonywało się wcześniej, należy również dać ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a jeszcze zleca jej szereg innych badań. I klient musi być zbadane nasienie, gra tym znajduje skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często pokazują się potrzebne również inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Kolejny ruch to wzięcie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i komórek jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika podejmuje się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.