System informatyczny empatia

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak i dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności lub posiadamy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, a może z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze wyższą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z artykułem gastronomicznym jaki nie posiada żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W dorosłych miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak także takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy są dużo czynników gastronomicznych na placu całej Nasz.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Jest on tak zaprojektowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i książka na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie z tego, lub jest obecne jedyna restauracja, albo też sieć restauracji.

Na tym momencie celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do danego odbiorcy. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na połączonym systemie, który umożliwi zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, kiedy i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od pracy program może współpracować z terminalem dotykowym, a oraz z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowy małej czyli na jednym stanowisku, używając standardowy sprzęt PC.