System bezpieczenstwa i higieny pracy

Wytrwali miłośnicy jazdy na pojeździe nie są w kształcie odmówić sobie przyjemności czerpanej z drogi na rowerze chociażby w momencie oczekiwanego deszczu. Tłumaczą, że dobry strój przeciwdeszczowy do jazdy na rowerze nie czyni żadnej różnicy między wypadami rowerowymi w deszczu jak również w momencie dobrej pogody. Poniżej przedstawiamy potencjalny strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze oraz ranking najlepszego sprzętu przeciwdeszczowego, zawsze będzie on tylko informacją do ostatniego, na co zwrócić uwagę podczas zakupu. Jak wiadomo, nasze wymagania będą inne podczas wyprawy w niewielką mżawkę i wypad w pole, gdzie z natury pogoda jest kapryśna.

Lekka kurtka przeciwdeszczowa – jej ważną korzyść stanowi obecne, że niewiele waży, i po złożeniu zajmuje mało miejsca. Jest słusznym rozwiązaniem, kiedy określamy się na przejażdżkę w czasie niepewnej pogody, jednak na prawdopodobnie nie na permanentną ulewę. Jej ostateczną wadą jest mała przepuszczalność powietrza, lub po długim okresie intensywnego wysiłku swoje ciało może się nadmiernie spocić i my zaczniemy poczuć się jak w saunie. Tradycyjna kurtka przeciwdeszczowa – jest ryzykowniejsza i grubsza od wcześniej opisanej kurteczki przeciwdeszczowej, jednak kształtuje się nie jedynie na rower, tylko również na piesze przechadzki. Najlepsza kurtka przeciwdeszczowa powinna wynosić stójkę, lekko przedłużony tył, (aby ochronić nasze nerki przed wychłodzeniem) a przynajmniej jedną kieszeń na drobiazgi. Co bardzo, tego modelu sportowe kurtki przeciwdeszczowe są zaopatrzone w membranę, dzięki czemu ubranie nie tylko pomaga nas przed deszczem, ale również odprowadza pot, dzięki czemu po dużym wysiłku nie poczujemy nieprzyjemnego wrażenia szykowania się. Spodnie przeciwdeszczowe – wybór robi w zasadzie tak samo jak z kurtkami. Albo lekkie, ale słabo oddychające, albo lekko grubsze, lecz odprowadzające pot. Najistotniejszym jest przecież, aby zwrócić opinię na fakt, czy damy radę przeciwdeszczowe spodnie ubrać także na proste spodnie, najlepiej bez ściągania obuwia (czasem daje się, że kiedy dopadnie nas deszcz nie mamy ani ochoty, ani warunków by przebierać spodnie).

Strój przeciwdeszczowy do drogi na rowerze może tworzyć wszystkie wysoko wymienione elementy garderoby. Dodatkowym rozwiązaniem są również specjalne ochraniacze przeciwdeszczowe na kask, buty i rękawice. Natomiast czy będą one próbowane w decydującej mierze chcą od swoich preferencji rowerzysty i warunków, w jakich się znajdzie.