Skuteczne oprogramowanie dla dzialu kadr

Każdy dział w firmie jest odpowiedzialny za nieco inne zadania. Niejako w oddaleniu od działów pracujących nad sprzedażą, marketingiem i ogólnym podwyższaniem efektywności firmy i wykonywaniem jej podstawowych zadań, leży dział kadr i płac, który zajmuje się sprawami personalnymi pracowników. To dział, którego w pewnym sensie nie interesują zarobki firmy, jej obroty, kontrahenci i tak dalej. Zajmuje się jedynie legalizacją pracy zatrudnionych tam osób, wypłacaniem im należnych wynagrodzeń, a także przepływem powyższych informacji pomiędzy odpowiednimi jednostkami i urzędami.

W dziale kadr i płac najważniejsza rzecz to wyliczanie wynagrodzeń pracownikom, odprowadzanie za nich składek, wyliczanie urlopów i tego rodzaju czynności. Wszystko opierać się musi na podstawie prawnej i na dokładnym, skrupulatnym wyliczaniu. Aby uniknąć jakichkolwiek pomyłek wynikających ze zwykłych błędów ludzkich, stosuje się do tych obliczeń specjalistyczne oprogramowanie komputerowe takie jak Comarch Optima Kadry i Płace. To najnowocześniejsze rozwiązania dostępne na rynku, znacząco ułatwiające pracę działu kadr i pomagające uniknąć kluczowych pomyłek.

Oczywiście to, czy pomyłki w wypłacaniu wynagrodzeń będą miały miejsce, czy też nie, zależy nie tylko od jakości systemu komputerowego, ale również od tego, czy zostaną do niego wprowadzone poprawnie wszystkie dane. A zatem, choć programy komputerowe znacznie ułatwiają pracę i pozwalają uniknąć kluczowych błędów, to nie sprawiają, że praca osoby zatrudnionej w dziale kadr przestaje mieć znaczenie. Jest wręcz przeciwnie – w kadrach musi być zatrudniona osoba, która potrafi bez problemu obsługiwać tego rodzaju program, oraz orientuje się w najnowszych przepisach prawnych i socjalnych. Dzięki temu będzie ona mogła wykorzystać ich możliwości do maksimum.

Działając w celu uskutecznienia pracy działu kadr w naszej firmie wybierajmy najnowocześniejsze rozwiązanie znanych, renomowanych marek w świecie technologii informacyjnej. Marka Comarch jest obecnie jedną z najchętniej i najczęściej wykorzystywaną w nowoczesnych przedsiębiorstwach do usprawniania ich funkcjonowania i zwiększania oszczędności wynikających z zatrudniania mniej osób.