Separator magnetyczny cena

Teraz na rodzimym rynku osiągalnych istnieje dużo sposobów magnetycznych, które mają specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu dostaje się dużo szybką siłę magnetyczną chociażby w licznej odległości od separatora. Siła magnetyczna produkowana jest przez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe służą specjalnie do leczenia elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Są zarówno do pomocy urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten model separatora zaczyna się w sukcesu, gdy spodziewana ilość żelaza będzie mała czy do ochrony danych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący kierowany jest ponad przenośnikiem, który służy pole magnetyczne o bardzo dużej sił. Należy zaznaczyć, że stanowi ostatnie pewnie dla środowiska pracy. Czyści się go w postępowanie ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co zapewnia usuwanie niemal każdych części elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z napędem elektrycznym lub hydraulicznym.

Rozmiar oraz kształt
Separatory kształtuje się w przeciwnych stanach oraz kształtach, oraz firmy, które zatrzymują się ich sztuką są w stopniu dopasować odpowiedni klient i kształt magnesu do posiadanych technologii, jak również potrzeb. By móc dobrze dobrać odpowiedni typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, jaka ustala się na przenośniku. Należy też potrafić jego szerokość. Wiadomo, iż im bliżej obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże łatwiejsza będzie skuteczność separatora. Warto również wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym wydobywa się ten materiał.