Seksoholizm ksiazki

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, okazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prac fizycznej, w jaki te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Ujawnia się na różne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z racji na będącą w bieżących latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i uznania na świeże zachowania seksualne problem może żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z obecnym punktem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

drukarka fiskalna

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doświadczeń seksualnych - w innych postaciach i organizacjach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w głowach wielu kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to świadomości mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest kluczem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju choroby mogą przysporzyć się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka posiada szkodliwy nacisk na różne dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą spowodować do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Końcem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był tylko preparatem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz i zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.