Rodzaje odpylaczy i ich charakterystyka

Odpylacz wykonany razem z poradą atex (atex dust collector) występuje w strukturze filtracyjnym, workowym, z przenośnikiem łańcuchowym, dany jest dla zwykłych oraz wspaniałych instalacji odpylających z okazją rozbudowy w perspektywy.

Cięższe frakcje surowca separowane są często w komorze rozprężnej odpylacza. Odpylany towar jest przekazywany poprzez przenośnik łańcuchowy w ścianę zaworu obrotowego, powodującego bezciśnieniowe wydalania towaru na zewnątrz filtra.

Podczas standardowej pracy, zapylone powietrze jest wybierane rurociągiem głównym. Następnie zapylone powietrze jest wydawane do odpylacza. Na wlocie do filtra zamieszczone są klapy zwrotne, które są łatwe w ciągu normalnej pracy odpylacza. Zamknięcie klapy przebiega w porządku wyłączenia wentylatora wyciągowego.

drukarki fiskalne elzabDrukarka fiskalna Elzab OMEGA - Polkas - Kasy fiskalne, wagi Kraków

Kiedy powietrze jest się w komorze wlotowej odpylacza, przylega do rozprężenia, co robi, że wielkie frakcje wychodzą na dno leja. Materiał zgromadzony w dole odpylacza jest oferowany poprzez przenośnik łańcuchowy do punktu odebrania materiału. Poniżej punktu odbioru materiału zamieszczony jest zawór obrotowy, powodujący bezciśnieniowe opróżnianie produktu na zewnątrz odpylacza. Frakcje, jakie nie spadły od razu na dno filtra, są wysyłane do rękawów filtracyjnych. Po przejściu przez worki filtracyjne, świeże powietrze wchodzi do kanału wylotowego z odpylacza.

Na głowie wszystkich modułów otrzymuje się wentylator regeneracyjny, 1,1kW lub opcjonalnie 2,2kW, który daje oczyszczanie worków, poprzez utworzenie strumienia powietrza o wstecznym kierunku przepływu, zgodnie z zainstalowaną sekwencją. Silnik wentylatora regeneracyjnego posiada hamulec, który zapobiega braniu się wentylatora po zatrzymaniu, co powoduje maksymalizację skuteczności procesu czyszczenia i minimalizację poziomu hałasu. Głównie wentylator regeneracyjny jest ustawiony dla pracy przy 50 Hz co jest przydatne dla silnika 1,1kW. Ważna jednak zmaksymalizować wydajność wentylatorów czyszczących do 60 Hz co pozwalają opcjonalnie założone silniki 2,2kW. Worki filtracyjne w odpylaczu są oczyszczane w momencie jego roli (on-line) jak i po jego wyłączeniu (off-line).