Psychiczne uzaleznienie od rodzicow

Psychiczne uzależnienie, które pobiera się z obsesyjnym zatrudnieniem w akcję, którą wykonujemy kosztem nie tylko czasu spędzanego z linią, czy robienia osobistych prac domowych lub relaksu, jednak w ekstremalnych przypadkach, również kosztem snu.

 

Osoby uzależnione bynajmniej nie odczuwają komfortu ciesząc się pracą – miesza się to z ciągłym strachem i obawą o utratę stanowiska. Często osoby uzależnione wydają pieniądze, których nie mają, są ponad stan i sięgają po dopalacze, jakie korzystają pomóc im w prowadzeniu dłużej i sprawniejszej pracy, tj. amfetaminę, kokainę. Uzależniony nie potrafi być satysfakcji z wykonywanej pracy, chodzi do perfekcjonizmu, którego wytycznych osobiście nie potrafi określić. Często kojarzy się więc z koniecznością akceptacji.

Czas, jaki nie jest usunięty na pozycji, często jest oceniany jako stracony. Świadomości te choćby w dni wolne z pracy, cały okres o niej projektują i myślą się jak zmienić swoją formę w spółce oraz co będzie się działo, gdy wrócą z urlopu.

Pracoholizm to przede wszystkim wywiad z pacjentem, ale jeszcze z kobietami bliskimi – to głównie one zauważają problem także są największą ofiarą uzależnienia. Początkiem leczenia jest ustanowienie planu dnia, harmonogramu tygodnia, jakiego należy się ściśle trzymać – podziału, który zostanie wykonany, żeby skrócić czas goszczony na rzeczy, i wprowadzić więcej czasu spędzanego z rodziną, na urlopu. Kolejnym krokiem jest uświadomienie pacjentowi i nauczenie go produkcji priorytetów, samodzielnych decyzji, który wybór jest istotniejszy, i co należy pozostawić na później. Oczywiście gdy w sukcesie innych uzależnień, po wykonaniu wstępnej fazy leczenia, po ukończeniu 12 kroków, należy regularnie uczęszczać na terapię. W Polsce istnieją grupy Anonimowych Pracoholików, których zebrania budują się na wspieraniu siebie w sił. Dla osiągnięcia idealniejszych rezultatów, leczenie powinno stanowić i osoby współuzależnione.