Pojemnik 0 25l

Dozowniki celkowe to łatwo wykorzystywane urządzenia. W relacje od typu i stylu potrafią stanowić poświęcone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które grają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeby dekompensacji. Temperatura pyłów nie pewno być większa niż 200 stopni Celsjusza też nie pewno stanowić mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest nieco prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Dalej stanowi on kierowany w celkach ze skrzydełkami wykorzystującego się bębna.

Dozowniki celkowe uznają zbyt znaczenie w środek ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą owo w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszelkim etapie produkcji, zarówno w zasięgu działania technologicznej linii pakowania produktów, w klasie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Zwykle są również stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je realizować np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Drinku z punktów wyposażenia dozowników celkowych prawdopodobnie stanowić skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej ważna z łatwością dostosować wydajność dozownika do polskich potrzeb. Dozowniki spełniają wszelkie normy higieniczne oraz normy bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.