Orzezwiajacy mus

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który jednocześnie zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku najlepiej konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy i kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć wiele przepisów na dobre napoje tego stylu. Tak można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, sklepie lub lodziarni, zawsze o zapoznać się wykonywać je samemu. Stanowi zatem nie tylko znacznie popularniejsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają niesamowitą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny bądź znajomi, którzy wpadną z wizytą w jeden upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest ostatni o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można uzyskać o każdej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to drinki z najtańszych produktów na placu. Otrzymany napój jest przyjemny, ważny i pożywny - jednak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak samodzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym częstym rodzajem koktajlu jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej przyrządzać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i widoczne na dowolnym stoisku. Odpowiednim podejściem jest związanie mleka, truskawek i bananów - ta niesamowita forma będzie przyjaznym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można wymieniać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, stworzony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesu brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. A co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest trudne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne artykuły to dodatkowo nie wszystko. Powinien mieć odpowiedni sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy czy solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest sporo takich artykułów i o poświęcić chwilę na ich porównanie, aby wyselekcjonować taki, który doskonale wykona swoje wyglądania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale oraz na przykład do wykonywania mrożonej kawy.