Odkurzacz centralny youtube

Systemy centralnego odkurzania, w przeciwieństwie do normalnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W starych odkurzaczach filtry nie są w stopniu zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie otrzymują się w mieszkaniu. Dodatkową zaletą systemów centralnego odkurzania istnieje również bardzo cicha praca. Instalacja centralnego odkurzania jest natomiast zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w struktury rurek i przewodów, które zostaną ukryte w ścianach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

instalacje gaśnicze gazowe Zobacz naszą stronę www

System ogrzewania odkurzania układa się z niewielu elementów. Ważnym i najważniejszym spośród nich jest część centralna. Do niej dołączone są sztywne rury, które doprowadzają do gniazd ssących zamontowanych w granicach. Końcówkę elastycznego węża kładzie się do najszybszego gniazdka i dzięki temu potężna szybko dołączyć do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi istnieć modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Stanowi ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest postawiona w pomieszczeniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej składa się z silnika zaopatrzonego w turbinę, która pracuje podciśnienie. Elementem składowym istnieje wyjątkowo separator zanieczyszczeń i zasobnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na wspanialsze i niższe. Im ważniejszy tym powietrze będzie dobro przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają rozmieszczone w biurowca w pierwszych pomieszczeniach. W domkach jednorodzinnych do określonego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.