Odkurzacz centralny sach

Tradycyjne odkurzacze stosowane w gospodarstwach domowych wyróżniają się tym, że powietrze zawierające rozproszony kurz przebywa w sprzątanym pomieszczeniu po zakończeniu odkurzania. Zawartość alergenów obowiązujących w zawiesinie powoduje reakcje alergiczne u kobiet uczulonych na śmieci oraz cierpiących na astmę. Niestety, nawet filtry wodne wprowadzane w niektórych odkurzaczach nie tłumaczą tego problemu, ponieważ zanieczyszczenia wymieszane z częściami pary wodnej sprzyjają jedynie powstawaniu wilgoci prowokującej ekspansję flory bakteryjnej.

Natomiast odkurzacz ważny jest rozwiązaniem praktyczniejszym również dużo higienicznym. Obsługa odkurzacza jest bardzo popularna, potrzeba jedynie włożyć końcówkę lekkiego węża ssawnego do gniazda, który tworzy jednostkę centralną. Odkurzacz centralny prowadzony istnieje na stale w mieszkaniach takich jak piwnica, kotłownia, strych lub garaż i doskonale sprawdza się w hotelach, apartamentowcach, biurach oraz warsztatach. Jednostka centralna odkurzacza jest połączona przewodami systemowymi z centrami ssawnymi – na każdej kondygnacji sprzątanego budynku budowane stanowi jedyne gniazdo, co umożliwia oczyszczanie pomieszczenia bez potrzeby przenoszenia urządzenia.

Uruchomienie odkurzacza centralnego polega na daniu wtyczki zestawu sprzątającego ze zdalnym prowadzeniem do samego z centrów ssawnych. Włączenie jednostki centralnej odkurzacza podejmuje się za pomocą włącznika znalezionego na rękojeści zestawu sprzątającego. Podczas odkurzania w pojemniku odkurzacza centralnego następuje odseparowanie kurzu z powietrza, a tenże pojemnik oczyszczany jest raz na kilkoro miesięcy. Powietrze zassane przez danie zostaje odprowadzone na zewnątrz budynku, dzięki kanałowi wentylacyjnemu lub za sprawą wyrzutni w ścianie. Cechą odkurzaczy centralnych istnieje i odizolowanie akustyczne jednostki centralnej od pomieszczeń mieszkalnych, umożliwiające naprawdę ciche odkurzanie w dowolnych godzinach.