Negatywne emocje ksiazka

Każdy z nas miewa czasem gorsze chwile w życiu, bywa przygnębiony albo same zmartwiony. Często takie nastroje są wynikiem negatywnych i stresogennych doświadczeń w swym życiu, na jakie nie mamy wpływu. Śmierć bliskiej osoby, strata przyjaciela, rozwód, choroba, utrata lub zmiana pracy – powodów do fatalnego samopoczucia psychicznego zapewne być naprawdę wiele. To proste, że pod wpływem takich sytuacji czujemy się przytłoczeni, przygnębieni i trudni. Zawsze taki stan powinien wcześnie lub później minąć samodzielnie, w granicę upływu czasu. Jak działać, skoro naprawdę się nie dzieje?

Czujesz się stale przygnębiony i przytłoczony, złe stany pozostają bez przerwy przez wszystkie tygodnie? Stosujesz przez nie tracić kontakt z podobnymi lub zaniedbywać swoje obowiązki? Pamiętaj, że nie każda rana zagoi się samodzielnie. Czasami powinniśmy wziąć po fachową pomoc – nie tworzy w tym nic złego. Gdy skutki negatywnych wydarzeń przejęły opiekę nad Twoim działaniem, pomocna może pokazać się poradnia zdrowia psychicznego.

W mieszkaniu takim jak poradnia psychiczna pracują doświadczeni i certyfikowani lekarze (psycholog, psychiatra, seksuolog, psychoterapeuta). Możesz stanowić z ich części na kompetentną konsultację i pomożenie. Wbrew powszechnej opinii, usługi tych specjalistów nie są zarezerwowane ale dla kobiet dotkniętych poważnymi chorobami psychicznymi – przeciwnie – powinien się tam zgłosić każdy, kto od dłuższego czasu toczy się z jednym kłopotem w dziedzinie psychicznej – nawet jeżeli objawy nie są bardzo intensywne. Lekceważenie złego samopoczucia może dokonać, że rozwiną się u nas choroby takie jak depresja i nerwica. Znacząco zmniejszają one występowanie pacjentów, i jakkolwiek są w szerocy uleczalne, terapia może istnieć tak duży okres.

Na wczesnej randce w przychodni zdrowia psychicznego będziesz miał rację spotkać się z psychologiem na spotkaniu konsultacyjnym. Takie spotkanie narzeka na końca postawienie diagnozy, udzielenie pomocy oraz ustalenie dalszych działań, którymi potrafią żyć np. skierowanie do psychiatry lub podjęcie psychoterapii u terapeuty.