Metody przedluzania wlosow

Przedłużanie włosów jest coraz częstszą metodą wśród kobiet, aby ich włosy zyskały piękny, długi i gęsty wygląd. Ten zabieg jest zabiegiem bezinwazyjnym przedłużenia nawet do 60 cm długości. Istnieje wiele metod tego zabiegu, w zależności od preferencji klientki, stanu włosów, czasu jaki chcemy, aby doczep się trzymał włosów, gdyż każda z metod daje inne rezultaty.

oprawa exZobacz naszą stronę www


Jedną z najstarszych metod jest metoda keratynowa. Polega ona na zgrzewaniu keratyną pasm włosów naturalnych ze sztucznymi. Zawarta w łusce keratyna zawierająca właściwości regenerujące jest stosowana na włosy suche, zniszczone oraz kruche. Przy odpowiedniej pielęgnacji utrzymuje się trzy, cztery, a nawet pięć miesięcy.
Najbardziej popularną metodą przedłużania włosów jest metoda na mikroringi. Polega ona na łączeniu pasemek włosów poprzez zaciskanie na nich drobnych obrączek. Jest to metoda dla osób, które nie mają skłonności do alergii, gdyż obrączki wykonane są z metalu. Mikroringi wykonywane są na dwa sposoby: z silikonem i bez silikonu. Główną zaletą tej metody jest brak oddziaływania wysokiej temperatury na włosy. Dość trwały sposób przedłużenia sobie włosów, gdyż efekt utrzymuje się od trzech do czterech miesięcy, a po ściągnięciu pasemka mogą być ponownie wykorzystane, jednak konieczna jest wtedy zmiana obrączek na nowe.
Kolejną metodą jest metoda na ultradźwięki, która polega na łączeniu pasm naturalnych z pasmami sztucznymi bez użycia ciepła, a za pomocą fal energetycznych. Poleca się ją do włosów suchych i zniszczonych. Czas noszenia trwa nawet sześć miesięcy, a efekt jest zupełnie niewidoczny. Wadami tejże metody jest wysoka cena oraz trudniejszy i lekko niszczący włosy proces ściągania pasm.
Paniom, które chcą sobie przedłużyć włosy jednorazowo, na specjalne okazje polecana jest metoda clip on/off, która jest także najprostszą, ale również najmniej trwałą oraz osłabiającą włosy metodą przedłużania. Polega na wpięciu, we wcześniej przygotowane do tego włosy, maleńkimi spineczkami włosów wszytych w taśmę. Zaletą jest niska cena zabiegu, piękny efekt na rozpuszczonych włosach oraz szybka jednorazowa zmiana swojego wizerunku.