Kasa fiskalna w malych punktach uslugowych

Prowadzenie własnej działalności nie należy do najłatwiejszych sposobów zarabiania pieniędzy. Przedsiębiorcy zmagają się z wieloma formalnościami i wymogami. Jednym z nich jest płacenie podatków oraz rozliczanie się z państwem na podstawie skrupulatnie prowadzonej dokumentacji. Narzędziem ułatwiającym to zadanie jest kasa fiskalna. Z biegiem lat obowiązkiem jej posiadania obejmowane są kolejne zawody, które do tej pory obchodziły się bez drukowania paragonów.

O ile jesteśmy przyzwyczajeni do otrzymywania rachunków w sklepach po każdych zakupach i zazwyczaj nie ma z tym problemów, o tyle w przypadku zakładów usługowych jest z tym różnie. Parę lat temu odbywały się wielkie protesty taksówkarzy, którzy sprzeciwiali się objęciu ich obowiązkiem posiadania kasy fiskalnej. Obecnie paragony otrzymują klienci kosmetyczek, firm przewozowych, fryzjerów oraz od przedstawicieli wielu innych profesji.

Kasa fiskalna najczęściej kojarzy nam się z dużym urządzeniem zajmującym pół lady sklepowej. Na szczęście technologia idzie do przodu i kasy stają się coraz mniejsze. W dużym supermarkecie wielkość kasy zazwyczaj nie ma aż tak wielkiego znaczenia, ale w przypadku taksówki czy niewielkiego zakładu usługowego wielkość kasy jest bardzo ważną kwestią. Dlatego warto zdecydować się na małą kasę fiskalną novitus nano.

Drobne punkty sprzedaży, w których wolna przestrzeń jest na wagę złota, mogą dzięki temu zaoszczędzić sporo miejsca. Lepiej wyeksponować w centralnym punkcie produkty atrakcyjne dla klientów niż zajmować je ogromną kasą. Warto pamiętać, że kupujący często dobierają jakieś drobiazgi stojąc w kolejce, dlatego to świetna okazja na umieszczenie małych przekąsek lub produktów w promocji, które mogą wpaść w oko. Różne miejsca, gdzie świetnie sprawdzi się mała kasa fiskalna to między innymi: sklep spożywczy, gabinet lekarski, kancelaria prawnicza, restauracja, salon kosmetyczny, punkt sprzedaży używanych telefonów, kiosk, stragan ze złotą lub srebrną biżuterią.

W związku z ogłoszeniem przez państwo Narodowej Loterii Paragonowej ilość klientów zbierających rachunki po zakupach może wzrosnąć. Udział w loterii umożliwia wygraną także przedsiębiorcy, który wystawił szczęśliwy paragon. Akcja organizowana przez Ministerstwo Finansów ma na celu zaszczepienie w Polakach nawyku brania rachunków za każdym razem.


POLKAS
Pasternik 94, 31-354 Kraków
12 634 05 44
http://www.polkas.pl