Jakie sa zalety odkurzaczy centralnych

http://www.comarch-polkas.pl/comarch-erp-optima/rozwiazania-dla-biur-rachunkowych/Program Księgowy Optima. Rozwiązania dla biur rachunkowych

Zaawansowane technologicznie systemy centralnego odkurzania bywają najczęściej montowane w obiektach użyteczności publicznej, pensjonatach, halach produkcyjnych, hotelach oraz w wielu innych miejscach, gdzie liczą się efektywne rozwiązania dotyczące sprzątania. Na polskim rynku istnieje wiele firm oferujących dostawę i instalację odkurzaczy centralnych, a także serwis gwarancyjny i pogwarancyjny systemów centralnego odkurzania. Główną zaletą odkurzaczy centralnych jest eliminacja cyrkulacji powietrza, co jest niezwykle istotne zwłaszcza w warsztatach i zapylonych miejscach pracy.

Klasyczne odkurzacze przenośne po odfiltrowaniu zanieczyszczeń pozbywają się zassanego powietrza przez wydmuchanie go do pomieszczenia. W praktyce oznacza to, że kurz wcale nie zostaje usunięty, lecz dalej unosi się w miejscu odkurzonym tradycyjną metodą. Emisja alergenów prowadzi do komplikacji zdrowotnych, zwłaszcza u osób cierpiących na astmę i uczulonych na pył tudzież kurz. Inaczej niż w przypadku standardowych odkurzaczy, systemy odkurzania centralnego polegają na wyizolowaniu wszelkich zanieczyszczeń oraz odprowadzeniu zassanego podczas czyszczenia powietrza poza budynek.

Otóż odkurzacz centralny oprócz skutecznej eliminacji brudu, pomaga również w polepszaniu jakości powietrza w pomieszczeniach zarówno firmowych, jak i mieszkalnych. Trwałość oraz solidność systemów odkurzania centralnego objawia się również w potężnej siły oczyszczania, która jest wręcz niemożliwa do osiągnięcia przez tradycyjne urządzenia odkurzające. Zanieczyszczenia mogą zostać usunięte ze wszystkich powierzchni, dzięki specjalnym akcesoriom i końcówkom ssącym zaprojektowanym do rozmaitych celów. Później kurz odprowadzany zostaje do agregatu umieszczonego zazwyczaj w odosobnionym pomieszczeniu gospodarczym, co czyni procedurę odkurzania danego pomieszczenia niemal bezgłośną.