In vitro ile kosztuje szansa na dziecko

Dużo par przez bezpłodność nieskutecznie stara się o potomstwo. Jest to dla nich dramat nie tylko osobisty, ale także duży cios dla ich oszczędności. Partnerzy, którym nie udało się zostać rodzicami w sposób naturalny, bardzo często poświęcają wszystko co mogą, by mieć szansę na biologiczne dziecko. Przez to muszą zapożyczać się, albo sprzedawać majątek, aby tylko pokryć koszty zabiegu in vitro, które są niebagatelne.

kasy fiskalne sklepDobre i sprawdzone kasy fiskalne - sklep internetowy Polkas Kraków

Prócz tego, często mamy styczność ze zjawiskiem, gdy kliniki, które specjalizują się w sztucznym zapłodnieniu każdą usługę związaną z leczeniem niepłodności drobiazgowo podliczają, do tego dochodzą także koszty za wizyty i potrzebne leki.
Całkowity koszt in vitro zależy od sytuacji klinicznej pacjentów, która ma wpływ na ilość potrzebnych badań, metody leczenia oraz rodzaj i ilość zastosowanych leków.
Cena in vitro waha się od 4500 tysięcy do 6000 tysięcy złotych.
Wydatki poniesione przez pary nie zawsze wystarczają by doczekać się upragnionego dziecka. Prawie 40 procent kobiet, które się poddały procedurze in vitro nie udaje się zostać matką, dlatego często przeprowadza się nawet do 4 cykli. W takim przypadku cena wzrasta do około 20 tysięcy złotych. Jest to ogromne obciążenie emocjonalne, a szczególnie finansowe dla ludzi starających się o potomka.
Jeszcze niedawno sporym obciążeniem finansowym były leki. Obecnie preparaty umożliwiające stymulację hormonalną podlegają refundacji.
Niekiedy państwo oferuje dodatkowe koszty na badania przed in vitro, jednak już na wstępie partnerzy zgłaszający się do współpracującej kliniki muszą liczyć się z kosztami samej kwalifikacji do programu. Zostaje ona dokonana przez lekarza z danego ośrodka w ramach konsultacji na podstawie dokumentacji, z wcześniej już przeprowadzonych badań hormonalnych. W takich przypadkach ani konsultacje ani same badania nie są refundowane i muszą zostać w całości pokryte przez parę starającą się o potomka.