Ginekolog andersa 16

Ginekologia idzie cały okres do przodu. Są jeszcze to nowocześniejsze systemy na poszukiwanie ciała ludzkiego. Coraz mniej inwazyjne i jeszcze dokładniejsze. Poważnym problemem wśród współżyjących seksualnie kobiet, jest rak szyjki macicy, który oczywiście we wczesnym stadium jego znalezienia jest dokładnie uleczalny.

Choć w przypadku zauważenia niepokojących objawów, jakie potrafią stanowić wynikiem takiej choroby, należy niezwłocznie zarejestrować się do specjalistę na kolposkopie, aby wykluczyć chorobę. Konsekwencją braku powagi przy objawach, pewno stanowić usunięcie macicy.

Badanie takie wykonuje się za pomocą kolposkopu. Stanowi wówczas nic dziwnego jak mikroskop z wziernikiem. Wziernik zostaje wprowadzony do pochwy z odpowiednim preparatem, aby sprawdzić, jaki odczyn panuje w pochwie. Mikroskop ten powoduje na to, aby otrzymać efekt trójwymiarowy i ponadto sprawia, że strat jest powiększony nawet dziesięciokrotnie, dzięki czemu lekarz ginekolog będzie mógł dobrze zbadać ściany pochwy i szyjkę macicy, aby skrupulatnie ocenić czy są tam jakieś zmiany. Należy mieć, że do badania trzeba się przygotować. Lekarz ginekolog zapewne poinstruuje pacjentkę jak należy się chronić przed badaniem. Przede każdym chodzi zrezygnować z kontaktów fizycznych również z badań ginekologicznych na tydzień przed planowanym badaniem.

Kobieta poddająca się badaniu kolposkopem, zazwyczaj siedzi na specjalnym ginekologicznym fotelu. Badanie takie trwa zazwyczaj kilka do kilkunastu minut. Jeżeli wyniki są grożące to lekarz ginekolog, może zdecydować pobranie wycinka z macicy, wówczas potrzeba będzie zakończyć się przez pewny moment od każdej aktywności seksualnej, ponieważ będzie bogata czuć bardzo trudny dyskomfort. W przykładzie tego narzędzia również istotne są parametry ergonomiczne, gdyż stanowi więc narzędzie pracy.