Ewidencja sprzedazy towarow

Bardzo silny rozwój technologii sprawił, iż dzisiejsze kasy fiskalne są wiele różnorodnych funkcji, jakie nie tylko pozwalają na ewidencjonowanie sprzedaży, ale i ułatwiają zarządzanie firmą, chociażby usprawniają obsługę klientów, skracają czas potrzebny na inwentaryzację, pozwalają na dużą kontrolę pracy kasjera, jak też kontrolę zapasów magazynowych.

Kasy novitus cechuje wysoka funkcjonalność, mogą one również współpracować z wszelkim szeregiem urządzeń, możemy do nich podłączyć np. komputer, czytnik kodów kreskowych, czytnik kart magnetycznych oraz czytnik kart chipowych, terminal kart płatniczych, czy wagę elektroniczną. Jednym słowem, dzisiejsze kasy fiskalne należą do tanio bardziej niebezpiecznych urządzeń elektronicznych niż te sprzed kilku laty i liczą tak złożoną konstrukcję.

http://erp.polkas.pl/sage-symfonia/sage-symfonia-2-0-finanse-i-ksiegowosc/W jaki sposób odtworzyć dane z kopii bezpieczeństwa programu Sage Symfonia Finanse i Księgowość?

Jakie jesteśmy charaktery kas fiskalnych? Zwykle kasy fiskalne dzielimy na dwie grupy – kasy Electronic Cash Register w planie ECR oraz kasy Electronic Point Of Sale- POS, zwane także kasami komputerowymi. Te dwa rodzaje kas cechuje kilku inny zakres możliwości, jaki jest pochodną ich parametrów technicznych. Mówiąc jak łatwo, kasy ERC mają w sądzie do walut POS bardzo ograniczone możliwości rozbudowy i budowie, a też charakteryzują się ograniczoną myślą i wgranym na określone oprogramowaniem. Podstawowa dla kas ERC pamięć RAM ma pojemność od 1 do 8 MG, a a po paru latach użytkowania, nie jest już na niej miejsca i łatwo nadaje się do komunikacje. Jest stale jedna, interesująca różnica – aczkolwiek do kasy ERC mamy okazja podłączenia różnych urządzeń peryferyjnych, w współczesnym też komputer, nie jest dodatkowe poprowadzenie sprzedaży z zakresu programu komputerowego – do ostatniego pożądana jest nam obsługa kasjera.

Wśród kas typu ERC wyróżniamy: -kasy przenośne – o niewielkich kształtach oraz z niskim zakresem funkcji. Są obecne narzędzia przeznaczone między innymi dla tych klientów, którzy wystawiają paragony, których treść się powtarza. -kasy jednostanowiskowe – potrafią niemało więcej, niż kasy mobilne, można do nich podłączyć chociażby wagę, komputer, a także czytnik kodów a w ten rób coś zmienić ich formę. - kasy systemowe – są wyposażenie większych przedsiębiorstw, w których jest sporo stanowisk kasowych.

Kasy POS – są bardzo zaawansowaną technologicznie grupą urządzeń rejestrujących. Oczywiście należałoby je nazwać komputerami, które są przystosowane do ewidencjonowania obrotów, a ponadto realizacji kilku innych funkcji, które są połączone z magazynowaniem towarów, a dodatkowo ich sprzedażą.