Droga ewakuacyjna slownik angielski

Znak exit to określenie drzwi wyjścia ewakuacyjnego, jakie znajduje zastosowanie we wszelkich obiektach obiektach budowlanych, na jakie zgodnie z aktualnymi przepisami nałożono obowiązek odpowiedniego oznakowania wyjść, za pośrednictwem których kończy się ewakuacja w razie wystąpienia zagrożenia (np. pożaru).

Takie oznaczenia zajmuje się wszędzie tam, gdzie jesteśmy do rezygnowania z zdrowszymi zbiorowiskami ludzi, tzn. w zakładach pracy, w tytułach, w celach kulturalno-rozrywkowych i sportowych, lub i w składach wielkopowierzchniowych. Do wyjścia oznaczonego po angielsku EXIT prowadzą wcześniej często inne znaki w istot strzałek i oznaczenia schodów ewakuacyjnych. Prawidłowe oznaczenie drogi ewakuacyjnej jest poważne stanowisko w sprawy ratowania zdrowia oraz życia osób, które znalazły się w mieszkanie zagrożenia, zwiększając okazję na szczęście ewakuacji.

Oznaczenie EXIT posiada charakterystyczny zielony kolor z białą oprawką i napisem, który zapewnia spożywa w oczywisty sposób dostrzec podczas procesu ewakuacyjnego nawet z bardzo dalekiej odległości (20-25 metrów). Stało ono skończone z ciekawej folii samoprzylepnej z zagospodarowaniem wysokiej klasy kleju, co dostarcza mu dużą stabilność i kondycja w niebezpiecznych warunkach albo z płyty PCV mocowanej za pomocą taśmy dwustronnej. Oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego jest naklejane na przeszkodzie w obiekcie najczęściej nad drzwiami, stanowiącymi wyjście z miejsca lub domu. Folia, z której wykonano oznaczenie wyjścia ewakuacyjnego ma właściwości fotoluminescencyjne, dzięki którym świeci w ciemności, umożliwiając sprawną ewakuację nawet w dużych warunkach powiązanych z wyłączeniem prądu czy też z ogromnym zadymieniem, które ogranicza widoczność.