Badanie plodnosci londyn

Badanie płodności u ludzi polega przede wszystkim na badaniu ejakulatu. Badanie nasienia jest centralnym elementem diagnostycznym pomagającym ocenić płodność mężczyzny.Nasienie to zawiesina plemników, które pochodzą z jąder i najądrzy w mieszaninie wydzielin gruczołu krokowego, pęcherzyków nasiennych oraz gruczołów cewkowo-opuszkowych (tzw. plazmie nasienia). Głównym celem pytania są więc plemniki.

Kiedy powinno przygotować się badanie?Pytanie to powinno się przygotować w czasie, gdy po okresie 1 roku regularnego współżycia bez zabezpieczeń (bez sensu na ewentualne badania partnerki) nie nastąpiło zapłodnienie. Należy je wykonać też po różnego rodzaju urazach w stronie krocza a po leczeniu guza jądra.

Przed badaniemPrzed podjęciem do poszukiwania muszą zostać wykonane pewne standardy. Negatywnie na sukces mogą wpłynąć bowiem m.in. nieodpowiednio długi okres abstynencji płciowej (próbka powinna zostać wzięta w terminie 2-7 dni od stosunku), przebyte choroby (zwłaszcza te, którym towarzyszyła podwyższona temperatura), a też nadużywanie alkoholu. Próbka do badania powinna również zostać zaopatrzona w kompetentni rodzaj.Badanie nasienia polega na jego ocenie makroskopowej (lepkość, objętość, odczyn) i mikroskopowej (liczba plemników, ich siłę i ruchliwość). Dodatkowo wykrywa się ilość przeciwciał przeciwplemnikowych. Czasem proponowane są i inne testy np. badanie bakteriologiczne i biochemiczne oraz test hiposomotyczny.

DiagnostykaW diagnostyce niepłodności u mężczyzn stosuje się także różnego typu badania hormonalne. Sprawdza się m.in. poziom wolnego i całkowitego testosteronu, poziom hormonów gonadotropowych: FSH, LH, prolaktyny, estadriolu oraz TSH i FT4.Zaburzenia niepłodności mogą być i wynikiem reakcji autoimmunologicznych. Sprawdza się wówczas pytania na przeciwciała przeciwko plemnikom w surowicy i nasieniu. Jest to tzw. badanie techniką immunofluorescencji pośredniej. Oznacza ono pomoc łączenia się przeciwciał z plemnikiem. Musi być ich naprawdę bardzo wielu, aby całkowicie zahamowały płodność. Przyczyną zaburzeń niepłodności często są też nowego sposobie infekcje. W końca ich wykluczenia prowadzone są badania mikrobiologiczne.